logo
Grįžti
2023-05-02

Verslo vadovų (mentorių) mokymai

2,400.00

Verslo finansinio raštingumo siekiančių vadovų (mentorių) mokymai.

Kategorija:

Aprašymas

Šie mokymai ir mano pačios verslas atsirado dėl vienos pagrindinės problemos – verslo finansinio raštingumo įgūdžių trūkumo smulkaus verslo vadovams. Labiausiai nuliūdino, o tuo pačiu įkvėpė veikti  „The European Consumer Payment Report“ 2019 m. tyrimas: iš tirtų 24-ių Europos šalių Lietuva pagal finansinį raštingumą užima paskutinę 24-ąją vietą.

Finansinio verslo raštingumo konsultantus – mentorius matau kaip dabarties ir juo labiau ateities profesiją ir misiją. Tai rodo tiek smulkaus verslo augimo situacija Lietuvoje, tiek šios paslaugos trūkumas ir poreikis (neteko kol kas sutikti kolegų, kurie sistemiškai konsultuotų šią tema), nes deja, be  finansinio verslo raštingumo verslas gali gyvuoti tik labai ribotą periodą (panašiai, kaip žmogaus organizmas sutrikus kvėpavimo ar kraujotakos sistemai…).

Mokome ne vadovėliškai. Šios teorijos ir įrankių nerasite internete ar verslo studijose.

Mano pagrindinis tikslas – perteikti ir perduoti mano ir kolegų sukurtus instrumentus, požiūrį, vertybes.

Tikiu, kad kartu galime daugiau: daugiau poveikio, daugiau prasmės, daugiau sėkmingų + tvarių verslų.

 

Kam skirta?

 • Verslo vadovams (+savininkams). Tiems, kam nusibodo vadovauti ir jau nori dalintis sukaupta patirtimi (pageidautina vadovavimo verslui patirtis nuo 5 metų ir daugiau);
 • Verslo vadovams (+savininkams). Tiems, kas jau turi sukaupęs sėkmingą verslo patirtį ir nori ja dalintis, tik neturi tam būtinų įrankių;
 • Verslo konsultantams (kitų sričių). Tiems, kas tiesiog šalia to, ką jau dabar daro puikiai (konsultuoja marketingo, gamybos, personalo, lyderystė, vadovų ugdymo ir pan..), nori įgyti papildomą kompetenciją, suteikiančią papildomas galimybes ir konkurencinį pranašumą ;
 • Verslo konsultantams (mentoriams). Tiems, kas nori mokytis ilgalaikio verslo santykio kūrimo su klientu, siekiant didesnės pridėtinės vertės, naudojant verslo vystymo, valdymo ir plečiant finansinio smulkaus verslo raštingumo kompetencijas;
 • Verslo vadovams ir vystytojams. Tiems, kas nori pats gilintis į finansinio verslo raštingumo temą bei įgyti savo verslui naudingų įrankių;
 • Tiems, kas nori prisidėti prie finansinio verslo raštingumo ugdymo Lietuvos smulkiam verslui.

Mokymus ves:

Diana Grapskytė – verslo konsultantė – mentorė.

Auksė Kasatkina – finansų vadovė, verslo vadovų konsultantė finansiniais klausimais.

Kristina Mareckienė – tvaraus verslo ambasadorė-konsultantė.

Apie mus plačiau skaitykite skiltyje Apie…

Mokymų temos:

 1. Susipažinimas. Programos pristatymas. Darbo principai. Lūkesčiai. Pažadai.
 2. Verslo raidos etapai. Verslo kelionė. Pradinio taško diagnostika. Veiklos (verslo) analizė. Įmonės veikla žemėlapyje ir  esamos situacijos apžvalga. Praktinės užduotys.
 3. „Tam, kuris nežino į kurį uostą plaukia, joks vėjas nebus palankus“. Kryptis svarbiau už greitį.  Galutinis taškas. Vizija (nuo šiuo metu įsivaizduojamos iki siekimo taško ir už jo ribų). Baigtinis ar begalinis žaidimas? Tarpiniai tikslai. Matavimas.
 1. Vertės kūrimas verslui vs klientui. Vertė iš skirtingų perspektyvų: vertė klientui vs vertė verslui. Vertės kūrimo metodikos. Praktinės užduotys + atvejo nagrinėjimas. Kliento  žemėlapis + problemos formuluotė.
 2. Verslo modelis: apie instrumentą, kuriuo judi link galutinės krypties. Organizacijos raida. Verslo ciklas – gamybinis ciklas + pagalbiniai instrumentai
 1. Kainodara iš skirtingų perspektyvų. Kainodara finansų požiūriu. Kainodara pagal kuriamą vertę (Kaip mano kuriama vertė gali tapti verte mano klientui, mano kliento klientui ir t.t.)

Tarpinis susitikimas gyvai 

 1. Apskaita verslui, ne buhalteriui (I dalis). Apskaitos principai, apskaitinė lygybė. Pagrindinės finansinės ataskaitos (balansas, pelno nuostolių ataskaita, pinigų srautų ataskaita) – kaip perskaityti ir suprasti.
 1. Apskaita verslui, ne buhalteriui (II dalis). Praktinė. Padėliokime finansines ataskaitas patys – praktikinis uždavinys.
 1. Biudžetas ne finansininkui (I dalis). Biudžetų rūšys ir reikšmė: pajamų/išlaidų, gamybos, pinigų biudžetai. Sudarymo principai: per prielaidas prie skaičių. Įgyvendinimo analizė: kokie faktai ir kaip (ne)pasiteisino prielaidos? Kas toliau? Planų atnaujinimas.
 1.  Biudžetas ne finansininkui (II dalis). Padėliokime biudžetą patys – praktinis uždavinys.
 1. Planavimas. Efektyvumas. Įrankiai. Stebėsena.
 2. Pinigų ir lyderystės santykis versle. Augimo mąstysenos įrankio įveiklinimas. Vienišumas versle.

Baigiamasis susitikimas gyvai

Mokymai vyks zoom platformoje ir bus įrašinėjami (įrašai dalyviams liks visam laikui). Trys tarpiniai susitikimai numatyti gyvai – programos pradžioje, viduryje ir pabaigoje.

Taip kiekvienas dalyvis gaus mokymo medžiagą-knygą PDF formatu.

Trukmė – 3 mėn..

Mokėjimai galimi trimis dalimis.

Kiekvieną programos dalyvį kviečiu į pažintinį pokalbį (dėl pokalbio galite susitarti užsiregistravę puslapyje esančiame kalendoriuje jums patogiu metu ar el-paštu diana@pradekpaprastai.lt).

Mokymuose bus perteikta visa verslo finansinio raštingumo vedančio link strateginio augimo struktūra, įrankiai ir metodika + namų darbai medžiagos įtvirtinimui.

 

Konkreti nauda?

 • Baigus mokymus, pagal šią metodiką galėsite konsultuoti pradedančiuosius verslų vadovus;
 • gausite įrankius ir medžiagą efektyviam verslo konsultavimui;
 • įgysite naują profesiją ar kvalifikaciją ir galėsite pradėti dirbti iš karto;
 • išmoktus dalykus galėsite naudoti savo verslo auginimui ir tvarumo užtikrinimui;
 • bus galimybė burtis į konsultantų bendruomenę pagal skirtingas kompetencijas (idėjas aptarsime vėliau).

 

Kaip minėjau, Lietuvoje neteko atrasti panašios sisteminės krypties verslo finansiniam verslo raštingumui ugdyti, apjungiant verslo strategiją ir pritaikant efektyvias metodikas, padedančias verslui augti tvarumo link bei įgyti konkurencinį pranašumą prieš kitus.

Yra nemažai, kas moko apie finansus, bet ne apie finansinį verslo raštingumą (o tai toli gražu ne tapatūs dalykai…).

Tad kviečiu prisijungti prie misijos: „ Suteikti verslo vadovams  tik tai, kas iš esmės aktualu, t.y., kaip kurti/vystyti vertingą ir tvarų verslą, pasitelkiant finansinio verslo raštingumo įrankius, kad jis netaptų auka kitų verslų, jog sėkmės nepaveiktų nei kitų, nei valstybės keliamos turbulencijos“ .

Bei vizijos, tapti Finansinio raštingumo siekiančių bendruomene, plečianti „Pradėk
paprastai“ filosofiją per savo aplinką
„.

 

Detalus mokymų planas su potemėmis atsiunčiamas po pokalbio su susidomėjusiais.